This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player
Home Co nowego ?

cementary logo

Miejsce: Golina
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy
CEMENTARY zine to jeden z pierwszych zinów jaki kiedykolwiek kupiłem, stąd też mam do niego swoisty sentyment.... A co można o nim napisać? Cóż, standardowy zine z lat 90-tych. Tradycyjny format A5, objetość w granicach 40 stron, koślawo nagryzmolone logo i niezbyt wyrafinowana okładka, wewnątrz wyglada to równie chaotycznie i na pierwszy rzut oka może dziś nieco razić.... To tyle od strony organizacyjnej. Znaaaacznie lepiej wyglada jednak zawartość pisma. Duży plus. To co zwraca uwagę, to fakt że edytor zamieszcza same wywiady, nie ma dosłownie żadnej biografii! Nakład pracy jaką musiał wykonać ten zapewne bardzo młody wówczas człowiek, jest zatem znaczny. Przepytane są zespoły zarówno z krajowego jak i zagranicznego podwórka, a na dokładkę dwa wywiady z edytorami zinów (a raczej edytorem i edytorką :-) Edytor zdecydował sie również na reprodukcje zdjęć w postaci plakatów, znanych i szanowanych wówczas zespołów. Podsumowując, pierwsze wrażenie mało pozytywne, ale biorąc jako całość - całkiem porządny zine. Z moich ostatnich (2016 rok), ustaleń wynika że drugi numer pisma ukazał się jakiś czas później ale już pod innym tytułem, a mianowicie jako HERETIC zine. Świadczy o tym odnaleziony gdzieś flyer, numer 2 miał byc bardziej opasły (58 stron) i zawierający jeszcze więcej materiałów, kolejny artefakt do odnalezienia :-) 

 

CEMENTARY zine 1
Rok: 1992
Stron: 44
Format: A5
Język: polski
Ghost, Pyathrosis, Dead Infection, Unleashed, Sinister, Terror, Tarland, Tanatos, Necrolatry, Genital Putrefaction, Pandemonium, Death Metal zine, Sparagmos, Morbid Vision, Geisha Goner, Blasphemous Ritual zine, Mastomah, Extermination,
Plakaty: Immolation, Baphomet, Nocturnus

 

 

cementary 1

 

Data wpisu: 2015-01-27
Data aktualizacji: 2016-10-31

 

 

 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież