This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player
Home Co nowego ?

sedulum 1ogo

Miejsce: Szczecin

Status: dead
Kontakt: nie dotyczy
Dziś przypomnę tutaj pismo którego edytor opuścił już niestety ziemski padół, zmarł w grudniu 2014 roku.... Oto SEDULUM zine ze Szczecina, autorstwa Jana Kozakiewicza, osoby bardzo aktywnej na scenie w początku lat 90-tych. Oprócz SEDULUM zine (ukazał się chyba tylko jeden numer), Jan był wcześniej także edytorem DELIRIUM TREMENS zine (szukam :-), menagerem grupy DISHED oraz organizatorem KICHAFEST (czy jakoś tak). Jak widać to dość spora aktywności, dziś jednak skupię się na tym zinie. Pismo wygląda raczej niepozornie, poza mumią na okładce pozbawione jest jakiejkolwiek grafiki, nie ma żadnych flyerów, a i zdjęć też jest niewiele. Brak grafiki jest tym bardziej widoczny, że całość jest bardzo przejrzyście przepisana, sporą czcionką, ze starannymi akapitami i podziałem na kolumny. Ktoś się tu napracował przy przepisywaniu, bo maszyna do pisania nigdy nie wybaczała błędów :-) To jednak czym pismo zdecydowanie nadrabia - to treść, merytoryka i sposób przeprowadzenia wywiadów. Widać, że edytor z przepytywanymi długo korespondował, tudzież znał się osobiście lub spotykał się przy okazji różnych koncertów czy festiwali. Poszczególne materiały czyta się lekko i przyjemnie, znajomości pomiędzy rozmawiającymi zaprocentowały długimi i ciekawymi rozmowami, z których naprawdę coś wynika, nie są to często spotykane w zinach zdawkowe odpowiedzi czy suche fakty. Moja opinia dotyczy całego zina, ale najfajniej czytało się wywiad z Kasią z żeńskiego składu OPUS SACRUM (Ostrołęka). Podsumowując, bardzo fajny zine. Z Janem korespondowałem jeszcze w zeszłym roku, dlatego zaskoczyła mnie wiadomość o jego śmierci. R.I.P.
PS. Dzięki Axer za materiały

SEDULUM zine 1
Rok: 1993
Stron: 64
Format: A5
Język: polski
Hazael, Aberration, Morbid Insane, Debris, Sacriversum, Damnation, Opus Sacrum, Gutted Corpse, Ashes, Neandertal, Trauma, Ysigim, Cross Fade (bio), Reignterror (bio), Blaspherion,

sedulum 1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież