This page is hosted for free by cba.pl. Are you the owner of this page? You can remove this message and unlock many additional features by upgrading to PRO or VIP hosting for just 5.83 PLN!
Want to support this website? Click here and add some funds! Your money will then be used to pay for any of our services, including removing this ad.
Get Adobe Flash player
Home Co nowego ?

rego mortis logo

Białystok zawsze był mocny jeżeli chodzi o scenę metalową, zawsze było tam sporo zespołów, zinów czy dystrybucji, o maniakach nie wspominając. Dziś powspominamy jeden z zinów ukazujących się właśnie w tym mieście - REGO MORTIS. Osobą odpowiedzialną za pismo jest Marek Leszczyński, który jak wyczytałem w pewnym wywiadzie aktywnie działał w podziemiu juz od roku 1988. Początkowo jako Extrema Noise Terror i zajmował się dystrybucją i promocją rozmaitych kapel. Później szyld został zmieniony na REGO MORTIS i pod tą właśnie nazwą ukazały się dwa numery kserowanego zina. Jako współedytorzy podane są jeszcze dwie osoby - Bożena i Piotr (nie wiem czy wczesniej też pracowali nad RM zine). Jako że mam tylko numer drugi tegoż pisma, to na nim sie dziś skupię. Pismo ukazało się w formacie A5, całkiem opasłe bo zawiera 56 stron i mnóstwo materiałów, dotyczących zarówno zespołów z Polski jak i z zagranicy. Większość wywiadów jest interesująca, szczególnie wyczerpujący został przeprowadzony z tczewskim CENOTAPH i sztumskim EQUINOX, ale i pozostałym nic nie brakuje. Moja uwagę przykuł również tekst o fan clubie wrocławskiego MAGNUSA, gdzie działalność klubu jest szczegółowo, punkt po punkcie wyjaśniona, dowiemy się zatem jak to wyglądało ponad 20 lat temu.  W tekście tym wspomniana jest nawet kaseta VHS z dokumentacją działalności Magnusa, fragmentami koncertów oraz, zacytuje: "[...] jedyny na świecie fragment koncertu Napalm Death i Magnus w Hali Ludowej we Wrocławiu" he he. Całość dopełniają teksty Therion i Christ Agony, a na sam koniec, co ciekawe, dostajemy bardzo emocjonalny artykuł podpisany przez dwójke edytorów na temat subkultury metalowej i kwestii zbiórki pieniędzy w ramach Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Podsumowując, zine według mnie plasuje się powyżej ówczesnej średniej krajowej :-) Ciekawy artefakt. 

REGO MORTIS zine 2
Rok: 1992
Stron: 56
Język: polski
Format: A5
Tenebris,Mutilation, Deathrage, Xantotol (bio), Phlegethon (bio), Cenotaph, Burial, Necrophilac, Execution, Misanthrope (bio), Nightfall (bio), Salem (bio), Anathemized, Ashes, Dead Infection, Mycosis Nail, Thanatos, Insane, Equinox, Nostradamus, Magnus, Vehement Thrower, Rock'n'roll Records
Special: teksty Christ Agony
Artykuł: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy
Live: Białystok (Sacrum, Presticide Lust, Incarnated, DDT)
 rego mortis 1

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież