This page is hosted for free by cba.pl, if you are owner of this page, you can remove this message and gain access to many additional features by upgrading your hosting to PRO or VIP for just 5.83 PLN.
Do you want to support owner of this site? Click here and donate to his account some amount, he will be able to use it to pay for any of our services, including removing this ad.
Strony WWWSerwery VPSDomenyHostingDarmowy Hosting CBA.pl
Get Adobe Flash player
Home Co nowego ?

born to die logo

Miejsce: Parczew
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy

Born To Die zine to pismo które niestety nie trafiło w swój czas. Pojawiło się bowiem u schyłku ery zinów, skutecznie wypieranych już wówczas przez webziny i serwisy internetowe. Być może to właśnie sprawiło, że pismo nie zyskało jeszcze szerszej popularności? Któż to wie? Pewne jest jednak coś innego – było to na pewno pismo z ambicjami i pismo z aspiracjami. Ambicje widać w ilości i szerokim spektrum prezentowanych materiałów w poszczególnych numerach, obecne są bowiem zespoły o różnej pozycji i prezentujące różnorodne style grania. Natomiast aspiracje widać w formie wydawania zina i podejściu do tematu. Na moje oko, pismo zdecydowanie miało ochotę, aby stać się oficjalnie ukazującym się i dostępnym periodykiem. Zresztą od numeru bodajże czwartego, na okładkach figuruje już symbol ISSN… Pewne też jest że łatwo nie było, z czasem odstepy czasowe pomiędzy kolejnymi numerami zedecydowanie się wydłużały.... No ale to już historia, wróćmy zatem do samego pisma. Logotyp zina przygotował nie kto inny, a sam Szpajdel, spec od tego typu rzeczy. Pierwszy numer ukazał się jeszcze w latach 90-tych, kolejne sześć już w obecnym stuleciu. Debiut, jak to debiut – cieniutko, bardzo krótkie wywiady, robione nieporadnie i tak jakby niepewnie. Ale już kolejne numery to zdecydowana zwyżka ilości i przede wszystkim jakości materiałów, pojawiły się też zespoły z zagranicy. Grubaśne, opasłe w treść numery oraz zastosowanie miniaturowej czcionki sprawiało że na przeczytanie każdego z nich trzeba było poświęcić mnóstwo czasu. Się ktoś musiał napracować wklepując toto do komputera J Oprócz wywiadów, bardzo silnym punktem każdego numeru były też bardzo liczne recenzje wydawnictw muzycznych. Za całość pisma odpowiadało przez te lata kilka osób co na pewno ułatwiało i przyspieszało prace z wywiadami i recenzjami - tym bardziej ze każdy z edytorów ogarniał tylko pewien obszar metalowego grania który jak sądzę był mu akurat najbliższy. Łącznie ukazało się 7 numerów pisma, numer ósmy, jak udało mi się ustalić u źródła, był jeszcze planowany ostatecznie jednak z uwagi na kwestie finansowe i dostęp do drukarni nie został sfinalizowany. Co ciekawe, równolegle z papierowym wydaniem, prowadzony był również webzine, który podobnie jak pismo aż ociekał ilością zgromadzonych informacji. Nacisk działalności położony był jednak zdecydowanie na wersję papierową, internet tylko towarzyszył. I na zakończenie jeszcze jedna informacja, bo o ile się nie mylę, dopełnieniem działalności edytorskiej była wydana co najmniej jednokrotnie kompilacyjna płyta CD-R z zespołami z różnych stron świata. OK. To tyle w temacie tego pisma, kolejny zine na archiwalnej półce.

BORN TO DIE zine 1

Rok: 1999

Format: A5

Stron: 44

Język: polski

 

Absinth, Silent, Interfector Promotions, Seminarium, Ukrivolsa, Abusiveness, Thetragon, Darkness Our Bride, Odium, Artur Mieczkowski, Demise, Cold Passion, Otherside, Elysium, Tanelorn, B.Art.Ek, Decapitated.

Special: W dzień przed pierwszym dniem stworzenia (opowiadanie)
btd 1 
BORN TO DIE zine 2

Rok: 1999

Format: A5

Stron: 84

Język: polski

 

Mechanix, Nameless, Desdemona, Waterfall, Anxious.Exe, The Fourth Is Eligor, Nostromo, Succubus, Shadows, Land, Gontyna Kry, Tornrak, Wojnar, Duch Lasu, Infamis, Hornagest, Wintermoon, Eschatos, Dunkelheit, Agalirept, Holy Death, Solitary, Regnum Irae, Eternal Deformity, Immemorial, Anger, Agonia Mag., Krzysztof Biliński, Deadly Swim.

Artykuły: Jak Słowianie kolonizowali Skandynawię..., O Literaturze Nauk Magii cz. I, METALMANIA '99

Special: Jezus z celi nr 7.
 btd 2

BORN TO DIE zine 3

Rok:2000

Format: A5

Stron: 78

Język: polski

 

ARACHNOPHOBIA Zine, Norden, Sacriversum, Mortis Dei, In Articulo Mortis’Zine, Nomad, Maleficium Distribution, Accusabilis Distribution, Burning Abyss zine, Ethelyn, Poganin, Dogma, Cicatrix, Mess Age., Nobilitas Nigra, Rise Up, Ad Infinitum, Silence, Hate, Calvaria, Bloodwritten, Via Mistica, Under Froge, Black Altar, Astarot, Behemoth, Hellveto, Ladros, Kampf, Cranial Torment, In The Depth Of Night, Vox Interium.

Artykuły: O Literaturze Nauk Magii cz. II, METALMANIA 2000

Special: Ostatni brat praprzodków. 
 btd 3

BORN TO DIE zine 4
Rok: 2001
Format: A5
Stron: 107
Język: polski

 

Horfixion, The Last Fall, Crypt, Open Casket, Gothica, Forest Of Impaled, Lord, The Venus Fly Trap, Pandemia, Butchered , Liege Lord, Cenotaph, Lunatic Gods, Vintage Solemnity, Krabathor, Indicium, Double Diamond, Monolith, Vespera, Medebor, Sepsism, Centennial, Couragous, Malevolence, Thorn, Infamis, Severe Torture, Faust, Beast Petrify, Voracious Gangrene, Witchmaster, Stormcrow, Carnal Feelings, Braquemard, Disinter, Al Sirat, Erytrosy, Melencoliasi, Inhumate, Mystica.
Artykuły: O Literaturze Nauk Magii cz. III, Dlaczego Bóg nie może zrobić doktoratu?

 btd 4
BORN TO DIE zine 5

Rok: 2003

Format: A5

Stron: 132

Język: polski

Antares, Anasarca, Charnel House, Sinister, Inner Fear, Dementor, VLE, Valinor, Azarath, Disinfect, Levifer, Fleshtized, Phantasmagoria, Gorerotted, Solekhan, Typhoid, Immemorial, Beheadead, Demimonde, Resurrected, Twisted Tower Dire, Resuscitation, Eclipse, Mangled, Evolution, Pyemia, Crypthowl, Damnable, Necroscope Zine (Adam Stasiak), Brutal Vomit Zine (Marcin Rozpendek) Artykuły: Wrzosowisko 1
Live: Wykked Witch, Destruction, Sodom, Kreator

 btd 5

BORN TO DIE zine 6
Rok: 2004
Format: A5
Stron: 100
Język: polski


Atrophia Red Sun, Supreme Lord, Vedonist, Anael, Parricide, Gutter Sirens, Mrock'webzine, Ravished Flesh, Bisclaveret, Monastery, Afterfeedback, Scent Of Death, Neolith, Cremaster, Denata, Eternal Pain, Wasteland, Newbreed, Dimentianon, Chamber Of Shred, Kingcrow, Todesblei, Mutilation, Detrimentum, Putridity, Vargsriket, Byatis, Infatuation Of Death, Mortal Intention.

 btd 6

BORN TO DIE zine 7
Rok: 2007
Format: A5
Stron: 88
Język: polski

 

Parricide, Impureza, Stoma, Synthphonia Suprema, The Great Kat, The Orange Man Theory, Wizards' Hymn, Arkona, Deflore, Ghost Machinery, Hesperus Dimension, Assassin, Zemial, Soul Takers, Grzegorz Kupczyk, Pek, Phobia, Splitter, Blaspherian.

 btd 7
 Memorabilia
  btd f1
  btd f2
  btd f3

Komentarze   

 
#2 Alan 2018-11-16 20:16
I see you don't monetize your site, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month.
You can use the best adsense alternative for any type of website (they approve all websites),
for more info simply search in gooogle:
boorfe's tips monetize your website

My weblog BestMarco: https://CleverLavina.blogspot.com
Cytować
 
 
#1 Remona 2018-11-03 13:50
I have noticed you don't monetize your blog, don't waste your traffic, you
can earn additional cash every month. You can use the
best adsense alternative for any type of website (they approve all
websites), for more details simply search in gooogle: boorfe's tips monetize your website

Here is my page ... BestErnestina: https://FollowKali.blogspot.se
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież