Get Adobe Flash player
Home Co nowego ?

pestis logo

Miejsce: Kraków
Status: aktywny
Kontakt: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.


Dojrzałość. To pierwsze słowo które przychodzi mi do głowy po lekturze zina zatytułowanego PESTIS SPIRITUS, a przyznam szczerze miałem okazję na lekturę wszystkich trzech dotychczasowych numerów praktycznie w tym samym czasie. Od razu widać że autor pisma ma mocno osadzony i ukształtowany światopogląd, oraz że doskonale się w tym wszystkim orientuje. A to wg mnie jest podstawa aby zrobić dobrego zina o takiej stylistyce. Pisząc stylistykę, mam na myśli taki spójny konglomerat muzyki, sztuki i wolnomyślicielstwa, wszystko o jasnym antychrześcijańsko ukierunkowanym przekazie. Bardzo dobrze to wygląda jako całość, to nie jest toporny i koślawy zine ideologiczny. Tego w przeszłości brakowało wielu zinom, które były zdecydowanie pogubione pomiędzy kwestiami ideologicznymi a kwestiami muzycznymi. U edytora tego zine widać że to nie problem, pytania w wywiadach płyną swobodnie, bez napinki ale konsekwentnie, krążąc pomiędzy muzyką a pytaniami o religie i światopogląd, a jak się okazuje dotykając też mniej wygodnych dla przepytywanych kwestii. Jak wspomniałem, wszystkie trzy numery czytałem ciągiem, począwszy od debiutu. Pierwszy numer ukazał się w roku 2015 i powiem szczerze, że wówczas do pisma podchodziłem ze sporym dystansem – z opisanych powyżej względów. Mile bym się jednak już wówczas rozczarował. Świetny wywiad z Hekte Zaren na początek, ależ się to czyta, wręcz pochłania się rozmowę. Zresztą nie tylko ta dziewczyna stanęła na wysokości zadania, praktycznie wszystkie przepytywane persony w pierwszym numerze udzieliły interesujących i wyczerpujących odpowiedzi. No, może z jednym wyjątkiem (ARKONA). Jak na debiut i przecieranie szlaków – rewelacja! Numer drugi, który ukazał się dość szybko po pierwszym wg mnie nieco słabszy, a może mniej dopracowany? Najmocniejszym punktem numeru jest przede wszystkim obszerny wywiad z Jarosławem Błahy, poruszone wiele interesujących aspektów i bardzo dobrze się to czytało. Ostatni jak dotychczas numer ukazał się pod koniec 2016 roku i to znów jest bardzo mocny numer! Przede wszystkim długi, przekrojowy wywiad z Robem Darkenem z którego można się naprawdę dużo dowiedzieć, chociaż przepytywany nieszczególnie podejmował tematy dotyczące przeszłości, skupiając się na swej obecnej działalności i twórczości. Dobrze jednak że padło pytanie, dotyczące kontrowersyjnego oświadczenia zespołu na temat „fanów”, tak to nazwijmy. Po szczegóły odsyłam do pisma. A na koniec jeszcze kwestie techniczne. Wszystkie numery opatrzone są dobrymi, spójnymi z zawartością pisma okładkami, dopełniającymi koncept autora. Tradycyjny format A5, druk, wszystko bardzo wyraźnie i czytelnie złożone, zatem… podsumowując – pełna rekomendacja, kupujemy i czytamy!

PESTIS SPIRITUS zine 1
Rok: 2015
Stron: 72
Format: A5
Język: polski
Hekte zaren, Order of Nine Angles, Freezing Blood, Necromantical Screams/Luciforus Art, Arkona, Xantotol, , Decline, Voidhanger
Special: Ona, Zło i trening fizyczny, Na pohybel katolictwu - Antoni Wacyk /fragment/, Twórczość JS Forneusa, Raped Christ - teksty utworów, Imiennictwo Słowiańskie, Watykan a Polska S.Krasowski /fragmenty/

pestis 1 

PESTIS SPIRITUS zine 2

Rok: 2015

Stron: 90

Format: A5

Język: polski

Acherontas, North, Jarosław Błahy, Slav, Deus Mortem, Selbstmord, Beorn, Antichrist Hooligans, Raped Christ

Special: Henryk Szyszko – Słowianie „I-ej epoki zadrużnej”, 1939r. Jarosław Błahy „A1 Rh+”,  „Imiennictwo słowiańskie cz.II”, Sławomir Orzechowski „KL na terenach RP – Wschód”, cz.1, Fryderyk Nietzsche – Antychryst (fragment)
 pestis 2

PESTIS SPIRITUS zine 3
Rok: 2016
Stron: 96
Format: A5
Język: polski
Graveland, Goatpenis, Dark Fury, Hellcurse, Pravia, Operation Werewolf, fragmenty książki "Prawo Stali"

 pestis 3
 Memorabilia
  pestis f1
  pestis f2
 Data: 2017-02-02

Komentarze   

 
#3 Tressa 2019-08-16 18:19
Hi. I have checked your zinoteka.com.pl and i see you've got some duplicate content so
probably it is the reason that you don't rank hi in google.
But you can fix this issue fast. There is a tool that creates articles like human, just search
in google: miftolo's tools

Here is my blog post - DewayneBig: https://EwanSee.wix.com
Cytować
 
 
#2 Jewel 2017-10-16 11:44
I have noticed you don't monetize your page, don't waste your traffic, you can earn extra cash every month because you've got hi quality content.
If you want to know how to make extra $$$, search for: Mrdalekjd methods for $$$

Also visit my homepage FirstKazuko: https://10Lea.blogspot.se
Cytować
 
 
#1 Giuseppe 2017-05-10 12:32
We're a group of volunteers and opening a new scheme in our community.
Your website offered us with valuable info to work on. You've done a formidable job
and our entire community will be grateful to you.

Also visit my web-site: fuck it (plaza.rakuten.co.jp: http://plaza.rakuten.co.jp/sandrasliman/diary/201507110000)
Cytować
 

Dodaj komentarz

Kod antyspamowy
Odśwież