Death Attack zine

Miejsce: Rytwiany
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy 

Stary ten zine jak świat, oj stary…. Niewiele do czytania, sporo chaosu, każda strona przepisywana na maszynie czcionką innego kroju i wielkości, widać że pismo powstawało w dłuższym okresie czasu i w miarę dostępnych sił i środków… no ale i tak ciekawe z historycznych względów! W numerze, przygotowanym przez dwóch edytorów, znajdziemy kilka krótkich wywiadów, biosów i recenzji z których wyłania się obraz zafascynowanych metalem młodych ludzi, próbujących swoją fascynację przerzucić na podziemne pisemko i aktywność w rozwijającym się undergroundzie. W zapowiedziach do numeru drugiego pojawia się informacja o wywiadzie z VADER, będącym na etapie kultowej demówki Morbid Reich, ale nie mam pojęcia czy drugi numer Death Attack zine się ukazał. Na koniec ciekawostka. Jednym z dwóch autorów pisma jest Piotr Dorosiński, obecny red nacz oficjalnie ukazującego się pisma MUSICK MAGAZINE, który również znajdziecie opisany na mojej stronie. Ciekawe jak dziś patrzy na swoje dzieło sprzed ponad 20-stu lat….

DEATH ATTACK zine 1
Rok:1990
Stron:40
Format:A5
Język: polski

Asarhadon, Violent Dirge (bio), Auschwitz (bio), DOC (bio), Scarecrow, Danger (bio), Power Age (bio), Death Mosh, Leper Necrosis, Schismopathic, Hatred, Piekielne Wrota, Cremathory (bio), Autopsy (pisane odręcznie przez kogoś z zespołu bio), Necrobiosis, Dead Infection, Holy Battalion, Manslaughter
Special: teksty SCARECROW

No to teraz, na dokładkę – jeszcze jeden smaczek się odnalazł z lat minionych – skan matrycy oryginalnego flyera do jedynki Death Attack zine, dzięki Piotr za podesłanie! Piękny artefakt, obiekt do muzeum.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *