Esoteric zine

Miejsce: Gdynia / Sopot
Status opisu: kompletny, opisane 2 numery pisma

Data opracowania: 2015-11-14

Ufffff… Tyle można powiedzieć po zapoznaniu się z listą przepytanych na łamach tego starego polskiego zina… starczyłoby na kilka zinów o standardowej objetości 🙂 Poza tym widział kto kiedy w kserowanym, podziemnym zinie takie nazwy jak Blasphemy, Beherit, Vital Remains, My Dying Bride, Monstrosity czy Immolation???? Żeby wymienić tylko kilka… Nie sądze, a jeśli już, to były raczej pojedyńcze strzały, podczas gdy w Esoteric’u było to na porządku dziennym że tak się wyrażę. Pismo powstawało dzięki inicjatywie dwóch osób – Miry i Jacka, którzy doprowadzili do wydania (chyba) dwóch solidnych i bardzo starannie wydanych numerów. Takie ziny jak ESOTERIC aż chce się czytać! Tu nie ma miejsca na chaos, wszystko wydaje się bardzo przemyślane i wyglada bardzo dojrzale, szczególnie na tle większości pism z poczatku lat 90-tych gdzie ilość nie szła niestety w parze z jakością ani z umiejetnościami. Dużo dobrego można napisac o jakości i sposobie przeprowadzenia wywiadów, tutaj tez nie ma amatorki ani oklepanych czy po prostu głupich pytań… Oprócz zawartości zwraca uwagę bardzo staranne przepisanie tekstów, bez bedących zmorą piszących na maszynie literówek i przebijanych literek oraz bez błędów ortograficznych. Widac tu kobiecą, cierpliwą rękę 🙂 W zinie brak jest niestety relacji z koncerówi i artykułów na tematy okołomuzyczne – ja lubie takie rzeczy czytać. W obu numerach pojawia sie za to dział poświęcony industrialowi i to akurat nie wiem po jaką cholerę. Ale cóż nigdy mnie takie granie nie interesowało, zatem i obecność takiej rubryczki uważam za zbędną. Pisałem już że to rewelacyjne pismo? Nie? Zatem napiszę – REWELACYJNY ZINE!

ESOTERIC zine 1
Rok: 1991
Format:A5
Stron: 60
Język: polski

Samael, Misery, Afflicted (bio), Putrnance, Damnatory (bio), Acrostichon (bio), BEHERIT, Disgrace, Dissect, Blasphemy, Mortuary Drape, Pandemonium, Exmortes, Phlegethon, Impostor, Shub-Niggrath (bio), Septicemia (bio), Revenant (bio), Paralisis (bio), Lunacy (bio), Ancient Rites, Betrayer, Mortify, Exulceartion, Chronic Death,
Special: POLISH UNDERGROUND – Bundeswehra, Hazael, Condemnation,Freddie Kruger, Desolator
Special: industrial (G.G.F.H., Godflesh, Pitch Shifter, Techno Animal)


ESOTERIC zine 2
Rok: 1992
Format:A5
Stron: 60
Język: polski

Immolation, Vital Remains, Pyogenesis (bio), Malaphar (bio), Revenant, Deadly Dislocated, Penetrator (bio), Necrophiliac (bio), Gorefest, Threnody (bio), Severance, Damonacy, MY DYING BRIDE, Astaroth (bio), Unholy (bio), Monstrosity, Dreft (bio), Excidium (bio), Nightfall, Baphomet, Cross Fade (bio), Crucifer (bio), THERGOTHON, Ogre (bio), Dead, Equimathorn (bio), ABSU (bio), Angelkill (bio), Immortal Fate, Lemegethon, Nordor (bio), Septic Flesh (bio), D.I.S., Catacomb (bio), EXcavation, Necromantia, Salem (bio), God Forsaken (bio), DEMIGOD, Morbid God, Broken Fear, Temperance, God Dethroned, Lullaby (bio), Hyporite (bio), Inquisition (bio), Funeral (bio), Nocturnal Rites (bio), Human Waste (bio), Misanthrope, Christ Agony, Taranis, Necrolatry, Dark Oper (bio), Hazael (bio), Dished (bio), Morbid Tales (bio), Beerhead (bio), Parricide (bio), Insane (bio)


Memorabilia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *