Miejsce: Świecie Status opisu: kompeletny, 1/1
Magazyn autorstwa Jarosława Szubrychta (ex-Diabolic Noise zine) i Tomasza Krajewskiego (ex-Holocaust zine). W podtytule The Metal Of The 80’s Revival I The Great Black Metal Swindle, a nazwa zaczerpnięta od jednego z kawałków Nunslaughter… Piękna i niestety jednorazowa odsłona pisma przygotowana przez starych wyjadaczy scenowych, zawartość lepsza niż bardzo dobra. Jest co poczytać, napisane raz – ze znajomością tematu, dwa – z pasją, trzy – dobrym warsztatem pisarskim ? Poziom merytoryczny pisma nie dziwi, mając na wzgledzie kto stał za większości na pisanych wówczas tekstów 🙂 Autorzy przepytali zespoły które uważali za stosowne, dorzucili przegląd starej, przez wielu z wielkim sentymentem wspominanej sceny brazylijskiej, a na dokładkę olbrzymią stertę recenzji wydawnictw muzycznych. Generalnie pismo jest swoistym hołdem dla starej szkoły metalu z lat 80-tych. Szczerze polecam.
Co ciekawe, jak wrócimy to realiów czasu gdy zine sie ukazał, to wówczas w dobie szalejącej fali „symfonicznego” Black Metalu, a równocześnie fali grania klimatycznego i melodyjnego (wiecie Anathema, Gathering itepe i tede), porwanie się na zina hołdującego staremu graniu, było brawurowe. Zespoły prezentowane w pismie nie cechowąły sie szczególną wirtuozerią czy rozbudowanymi aranżacjami – wręcz przeciwnie, grały po chamsku i prosto w pysk he he. Zine choć profesjonalnie złożony i wypuszczony z drukarni, zachował klimat tego grania! De facto to jeden z najlepszych zinów jaki sie w Polsce ukazał. Moim zdaniem oczywiscie, możecie polemizować.
I Am Death Magazine 1
Rok: 1998
Format: A4
Stron: 44
Język: polski
Krabathor, Kat, Luciferion, Deceased, Desaster, Nun Slaughter, Hellhammer, Therion, Stormwitch, Sarcofago, Forest Of Impaled, Hammerfall
Artykuły: Imperator (historia zespołu), hrabina Elizabeth Bathory
Special: raport ze sceny brazylijskiej (Cogumelo Discos, Sepultura, Mutilator, Holocausto, Vulcano, Sex Trash, MX, Dorsal Atlantica, Chakal, Attomica, Headhunter D.C)