Bal Sagoth zine

Miejsce: Świdnica
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy

Fajny, trochę zaskakujący zine. Fajny bo porządnie i starannie zrobiony, wszystko jest dopracowane i widać że zrobione z jakimś pomysłem na całość a nie od lasa do sasa. Złożony i przepisany na komputerze. A czemu zaskakujący? Dlatego że autor potraktował temat odwrotnie niż zwykle bywało – więcej jest wywiadów z zespołami z zagranicy niz z Polski. Zwykle proporcje były zdecydowanie odwrotne, ale dzięki takim zinom mozna dziś rzucić okiem co do powiedzenia miały późniejsze tuzy sceny – Anathema czy Pyogenesis na przykład ( o moim ulubionym SADNESS nie wspomnę!).

Kilka miesięcy minęło i oto udało mi się dorwać oryginalny egzemplarz debiutanckiego numeru BAL SAGOTH zine. Z okładki wita nas odręcznie namalowana postać znana z okładki płyty Death, a w środku porcja dobrze podanego, podziemnego dziennikarstwa. Numer drugi który opisałem wcześniej był nieprzypadkowy, również tutaj jest co poczytać – sporo materiałów i znów przede wszystkim z ekipami zagranicznymi. Na prawdę dobry zine. Gratulacje dla niejakiego Metala, który podpisał się jako autor tegoż pisma 🙂 Aha, wg wstępniaka, edytor rozprowadzał równiez kasetę kompilacyjną – może ktoś dysponuje?

BAL SAGOTH zine 1
Rok:1991
Format: A5
Stron: 36
Język: polski

Genital Putrefaction, Fleshcrawl, Desultory, Demigod, Desecrate, Awakening, Cadaverous Condition, Spithead, Dark Opera, Nefarious, Annalist, Mastomah, Pandemonium, Nocturnal Soul, Carrion Lord, Malediction, Misery

BAL SAGOTH zine 2
Rok:1993
Format: A5
Stron: 36
Język: polski

Ancient Rites, Excidium, Sinoath, Anathema, Exulceration, Crom Cruach, Neolithic, Xantotol, Gehenna (bio), Parricide (bio), Heretic (bio), Snug Mortuary (bio), Mutilation (bio), Beerhead (bio), Nephrite, Insanity Reigns Supreme, Sepulchral, Pyogenesis, Sadness, Autopsy (bio)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *