Bloodshit

Miejsce: Piotrków Trybunalski
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy

Pismo z Piotrkowa Trybunalskiego, z początku lat 90-tych. Widać że scena była tam mocna, zespołów co prawda nie kojarzę, ale zinów było co nie miara – Purgatory, KOD, Pandemonium, Death Crush, Slavonic Sword i właśnie Bloodshit, który jest chyba najstarszy z tego zacnego towarzystwa. Pismo formatu A4, zredagowane po angielsku. Zawiera dużo biografii na temat zespołów które wówczas już buszowały na scenie metalowej, a każdy maniak metalu poszukiwał jakichkolwiek informacji na ich temat…  Lepiej się było na pamięć wykuć tytułów utworów z płyt, składu osobowego itp., aby nie rozstać się na mieście z koszulką, naszywką lub ramoneską he he W piśmie jest tylko jeden wywiad – z Milą z Kreatora, chyba przedruk z jakiegoś innego pisma. Zacna rzecz. Nie wiem tylko co to za presony są widoczne na zdjęciu z okładki…. 

Powyższy opis powstał w listopadzie 2013 roku, minęło dobre kilka lat i pora dokonać aktualizacji. I tutaj jest dobra informacja – bo odnalazł się drugi (i ostatni) numer pisma, oraz zła informacja, bo jeden z edytorów Piotr „Peter” Kubacki, zmarł we wrześniu 2020 roku. Wspomniany wczesniej pierwszy numer Piotr poźyczył mi właśnie w celu archiwizacji na stronie, zatem „nie całkiem umarł”, RIP. Życie toczy dalej, a na stronę trafia także opis cudownie ocalanego numeru drugiego. Dodałem także oryginalny komentarz Piotr do numeru pierwszego, który zamieściła na „starej wersji” Zinoteki.

Bloodshit zine 1
Rok: 1989
Format: A4
Stron: 16
Język: angielski

Imperator (bio), Slashing Death (bio), Agression (bio), Vendetta (bio) Justiz Mord (bio), Genocide (bio), Sodom (bio), Kreator (bio), Exodus (bio), Separator (bio), Prosector (bio)


Bloodshit zine 2
Rok: 1989
Format: A4
Stron: 16
Język: angielski

Holy Moses, DRI, Sepultura, Exorcist, Celtic Frost, Armagedon


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *