Post Mortem zine

Miejsce: Wrocław
Status opisu: kompletny, ukazał się tylko jeden numer!
Kontakt: nie dotyczy 

A to niespodzianka. Przez przypadek wpadła mi w ręce kserokopia (dobre i to!), zina o nazwie POSTMORTEM. To jedno z kilku pism o takim tytule jakie ukazywały się w Polsce. To jest jednak wyjątkowe – to preludium dla DETHRONER zine, jednego z najlepszych polskich zinów ever!!! Pierwszy numer ukazał się właśnie pod tytułem POSTMORTEM, kolejne dwa już jako DETHRONER, ale oba pisma redagowała ta sama osoba, nieżyjący już niestety Paweł „Adrian” Wasilewski z Wrocławia… Pismo pochodzi z antycznych wręcz czasów, bo w raporcie z Polski jest info że VADER zamierza nagrać Necrolust…  Co poza tym? Hmmmy, głównie zespoły których nazwy nawet dziś mi nic nie mówią, popatrzcie na rozpiskę zresztą.

Fajny jest ten wspomniany raport z polskiej sceny, podzielony na akapity – Teams, Bands, Zines & Mags, Gigs, Promotion – założeniem autora było mozliwie dokładne opisanie sytuacji w naszym kraju. co ciekawe raczej krytycznym okiem że zacytuje: „…now almost all bands there started to play as fuckin’overground….”. Ciekawa sprawa jednak, ze względów archeologiczno-muzealnych że się tak wyrażę…

 

Data opracowania: 2013-10-12

POSTMORTEM zine
Rok: 1988
Format: A5
Stron: 32
Język: angielski

Prong, Dream Death, Asphyx (bio), Pestilence (Niemcy), Scarecrow (Niemcy), Assorted Keap, Jesters Beats (bio), Disharmonic Orchestra, Agressor, Arsenic (bio), Aftermath, Messiah Death, Necrophagia, Scum, Oblivion (bio), Eversor (bio), Cruise Missile (bio), Raving Mad (bio), Death Mask (bio), raport POLISH UNDERGROUND (Vader, Leviatan, Imperator, Devastator, Slashing Death, Separator, Kreon, ziny)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *