Slavonic Sword

Miejsce: Piotrków Trybunalski
Status: dead!
Kontakt: nie dotyczy 

Kolejny raz Piotrków Trybunalskim, tym razem jednak dla odmiany, tytuł typowo / czysto Black Metal. Pismo z połowy lat 90-tych wydawane przez Jakuba, ukrywającego się pod pseudonimem Balrog. Ukazały się dwa wydania pisma. Debiut z roku 1996 w w zasadzie pod polskim tytułem – Słowiański Miecz oraz kontynuacja pisma, ale już pod tytułem Slavonic Sword z roku 1998. Analogicznie jak w przypadku tytułów wydawnictwa, również treść była odpowiednio, w języku polskim (debiut) i w języku angielskim (drugi numer). Pierwszy numer był skromny objętościowo, widać też było niedoświadczenie i pewna taką młodzieńczą naiwność. W przypadku drugiego numeru widać zdecydowaną różnice, zarówno pod względem edytorskim jak i światopoglądowym (ideologicznym), związanym z zaangażowaniem w dość ortodoksyjną wówczas scenę Black Metal w Polsce. Jest też co poczytać, bo materiałów się zebrało całkiem sporo i wyszedł grubaśny zine, ale też jakość wywiadów zdecydowanie lepsza. Jest co poczytać. Na koniec powrócę jeszcze do osoby samego edytora, który jak się okazało zmarł w roku 2014. Poza działalnością edytorską, pisał też wiersze i teksty dla zespołów z kręgu BM, a także udzielał się jako muzyk. Był wokalistą Black Nebula oraz Tenebrae, dwóch zespołów poruszających się w klasycznych klimatach BM, oraz zespołach Project Winter i Niegrzeczna Pensjonarka, tworach z kręgu – cholera wie, industrial, power elektronics czyli jakieś sprzężenia i wszelkie możliwe dźwiękowe tortury.


SLAVONIC SWORD zine 1
Rok: 1996
Format: A5
Stron:28
Język: polski

Fleurety, Black Funeral (bio), Demoniac, Arckanum, Fill Nigrantium Infernalium, Asura / Morke, Hefeystos, Sacrilegium, Crimson Midvinter, Gontyna Kry, Arkona, Nawia / Kraina Mroku, Neasit, Marhoth, Dagor (bio)


SLAVONIC SWORD zine 2
Rok: 1998
Format: A5
Stron:84
Język: angielski

Bhaobian Sidhe, Mystical Fullmoon, Ordo Equilibrio, Hefeystos, Nox Lunaris, Hate Propaganda, Hekate, Windir, Kabal Karma, Lapis (bio) Wierzba (bio), Devil Doll (bio), Art of Butchery, Countess, Decembers Fire, Empyrium, Dark Sanctuary, Kamil & Lifthrafir zine, Benighted Leams, Twisted Tower Dire,


Memorabilia

?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *