Thrash Hordies zine

Miejsce: Wągrowiec
Status opisu: kompletny, 1/1

Oto kolejne pismo z lat 80-tych, jeden z najstarszych polskich tytułów – Polish Underground Necro Mag jak głosi szyld na .okładce. Pisany na maszynie, czcionka nie pomniejszona, zatem materiałów zbyt dużo tu się nie pomieściło. Królują biosy, przede wszystkim zespołów z Westu, popatrzcie na rozpiskę. Kiedyś te nazwy rozpalały wyobraźnię maniaków metalu, a każda taka informacja była na wagę złota, nawet po to aby na tornistrze przerysować logo :-)… Wywiad jest tylko jeden, z niejakim Radkiem, edytorem bliżej mi nie znanego pisma zatytułowanego Young Thrash Promotion zine z Poznania. Cóż, takie były początki wielu pism – chęć działania sprawiała, że edytorzy zbierali każdą, dosłownie każdą informację, notkę, recenzję, adresy czy fotki, tworząc zina, tak aby podzielić się tymi deficytowymi ongiś informacjami. Numer drugi nigdy nie powstał, opracowana była jedynie okładka, która, co ciekawostka, znalazła się jako grafika w Jaskini Hałasu, pierwszym książkowym opracowaniu o polskiej, podziemnej scenie metalowej. Nie wiadomo jakim cudem się uchowała w czeluściach czasu, ale ponoć posłużyła jako papeteria do listów i tym sposobem, gdzieś, u kogoś się ostała. Niesamowite! Nieliczne materiały opracowane do tego numeru, trafiły potem do Asphyx zine z Bydgoszczy, który już kiedyś tu opisywałem.

O ile się niedawno dowiedziałem bezpośrednio od edytora pisma, kontynuował on działalność edytorską również później ale już pod tytułem Horror zine. Było to anglojęzyczne pismo, które ukazało o się w dwóch numerach, w latach 1990-1992, ale wszelki słuch po nim zaginął, może ktoś z czytających te słowa posiada to cudo?

THRASH HORDIES zine 1
Rok: 1988
Stron:
Format:
Język: polski

Wehrmacht (bio), Merciless Death (bio), Savage Thrust (bio, Slashing Death (bio), Bathory (bio), Blood (bio), Minotaur (bio), Desexult (bio), MX (bio), CORONER (bio), Separator (bio), Agathocles (bio), Paradox (bio), Wyrocznia (bio)


Memorabilia

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *